Ventilatsioonitööd

Teostame erinevaid ventilatsioonitöid. Ventilatsioonisüsteemide ehitus ja paigaldus üle Eesti.

Ventilatsiooniseadmete ja tarvikute müük, hooldus, puhastus, seadistamine, remont. Õhufiltrid ja tarvikud. 

Olgu tegemist väikse probleemi või suure projektiga – võta julgelt ühendust!  Konsultatsioon on tasuta. 

Paigaldame ventilatsioonisüsteeme osalise (koostöö) ja täislahendusena. Meie eesmärgiks on pakkuda oma klientidele komplektset ventilatsioonisüsteemide ehitusteenust ning hooldust. Kasutame oma töös kaasaegseid materjale ja lahendusi. Keskendume alati lõpptulemusele, et tagada ventilatsioonisüsteemide kvaliteet ning vastupidavus. 

  • Ventilatsioonisüsteemide ehitus

  • Soojustagastusega ventilatsioon

  • Suurköökide ventilatsioon, köögikubude tarne ja paigaldus

  • Kaubandushoonete ventilatsioon

  • Büroo- ja laohoonete ventilatsioon

  • Eramute ventilatsioon

  • Suitsuäratussüsteemid

  • Heitgaaside kohtäratõmbed

  • Korterelamute soojustagastusega ventilatsioon

Soojustagastusega ventilatsioon

Kui on otsustatud sissepuhke- ja väljatõmbesüsteemi kasuks, siis peaaegu alati kasutatakse soojustagastusega venitlatsiooni, mis aitab oluliselt kokku hoida ka kütmisele kuluvat energiat.

Soojustagastiga agregaati saab paigaldada tehnoruumi, garaaži või pööningule.

Sundventilatsiooni kaudu majast väljuv soojus juhitakse vastuvoolutüüpi soojavahetitesse ja see soojus kasutatakse ära sissetulevas värskes õhus. Soojatagastus on sellise meetodi puhul kuni 90%.

Levinud soojusvaheti tüübid on plaat- ja rootorsoojusvaheti. Suuremates ventilatsioonisüsteemides kasutatakse mõnikord ka vesi-glükoolsoojusvaheteid.

Lisaks agregaadile peab olema eraldi mehaaniline väljatõmme pliidikubul. Soovitavalt võiks ventilaator asuda pööningul või katusel, siis on müratase köögis väiksem. Kaasaegsematel agregaatidel on võimalus juhtida köögikubu heitõhk läbi ventilatsiooni agregaadi ja heitõhutorustiku kaudu katusele. Köögikubu sisselülitamisel vähendatakse automaatselt ventilatsiooni agregaadis tavaväljatõmbe õhu kogust. Igas toas peab olema õhuvahetus eraldi reguleeritav ning süsteemi müra on soovitav summutada mürasummutite abil, mis paigaldatakse peamiselt sissepuhke torudele.

Väljatõmbeventilatsioon

Süsteem, kus kasutatakse mehaanilist väljatõmmet WC-st, pesuruumist, saunast ja köögist. Ventilaatori võib paigaldada nii katusele, pööningule kui ka igasse ruumi eraldi. Välisõhk kompenseeritakse elu-, töö-, magamistubade või kabineti kaudu, kasutades värskeõhuklappe.

Kortermaja, elamu ja eramaja ventilatsioon

Soovid oma majja uut ventilatsioonisüsteemi või soovid vana süsteemi uuendada? Projekteerime, ehitame, paigaldame ja hooldame ventilatsioonisüsteeme kortermajadele, eramajadele ja elamutele. Soojustagastusega ventilatsioon on mõeldud peamiselt elumajade siseõhu vahetamiseks, tagades sealjuures mugava ja tervisliku sisekliima.

Teostame kortermaja ventilatsiooni puhastust. 

Tööstuslik ventilatsioon

Tööstuslik ventilatsioon on suunatud tööstuslikele rajatistele ja tootmisprotsessidele, kus on vajadus eemaldada suuri koguseid õhusaasteid, tolmu, gaase või suitsu.

Tööstusliku ventilatsiooni süsteemid on sageli palju võimsamad ja spetsialiseeritumad, et tagada efektiivne õhu filtreerimine ja ringlus, säilitades töökeskkonna ohutuse ja puhtuse. Need võivad hõlmata kõrge võimsusega ventilatsiooniventilaatoreid, spetsiaalseid filtrisüsteeme, suitsueemaldusseadmeid ja muud spetsialiseeritud varustust vastavalt konkreetsele tööstusharule või protsessile.

Tööstusliku ventilatsiooni kavandamisel ja paigaldamisel tuleb arvestada erinevate ohutusstandardite ja regulatsioonidega, et tagada töötajatele ohutu ja tervislik töökeskkond. Samuti on oluline, et tööstuslik ventilatsioonisüsteem oleks kohandatud konkreetsele tootmisprotsessile, tagades efektiivse õhu kvaliteedi kontrolli ja saasteainete eemaldamise. Näiteks värvikambri või keemialabori ventilatsioon erineb oluliselt tavalise ruumi ventilatsioonist.

Sauna ventilatsioon

Tagame sauna funktsionaalsuse ja ohutuse. Ventilatsioonisüsteem aitab eemaldada saunas tekkivat niiskust, suitsu ja õhusaasteid, tagades seeläbi meeldiva ja tervisliku saunaõhu. See on tihti oluline puukerisega saunas. Tavaliselt kasutatakse saunas loomulikku ventilatsiooni, mis hõlmab õhuvahetust läbi õhuavadega või spetsiaalse ventilatsiooniklapi. Lisaks võib mõnel juhul kasutada ka mehaanilist ventilatsiooni, et kiirendada õhu liikumist ja säilitada sauna õhuringlus. Oluline on tagada, et sauna ventilatsioonisüsteem oleks piisavalt võimas ja efektiivne, et tagada saunas viibivate inimeste mugavus ja turvalisus.

Niiskustagastusega ventilatsioon - mis see on?

Niiskustagastusega ventilatsioon võimaldab hoones õhku vahetada, samal ajal säilitades soovitud taseme niiskust ja energiat. Selle süsteemi põhieesmärk on tagada hea siseõhu kvaliteet, vältides samas liigset energiakadu.

See tagab, et kõik hoonesse sisenenud õhk on eelsoojendatud või eeljahutatud ning lisaks on õhul säilinud optimaalne niiskustase. Lisaks sellele aitab niiskustagastusega ventilatsioon vähendada ka kondensatsiooni ja hallituse tekkimise riski, kuna see aitab hoida niiskust tasakaalus ja vähendab liigset niiskust.

Ventilatsiooni paigaldus

Teostame ventilatsioonitöid ja paigaldust üle Eesti. Paigaldame Komfovent, Airbot, Wolf, Systemair, Zehnder, Flexit, Vallox ja teiste firmade süsteeme.

Tehtud tööd