Pakume ventilatsioonisüsteemide ehitusteenust üle Eesti. Paigaldame ventilatsioonisüsteeme osalise (koostöö) ja täislahendusena. Meie eesmärgiks on pakkuda oma klientidele komplektset ventilatsioonisüsteemide ehitusteenust ning kasutada oma töös kaasaegseid materjale ja lahendusi. Keskendume alati lõpptulemusele, et tagada ventilatsioonisüsteemide kvaliteet vastavalt kliendi vajadusele.

Ventilatsioonisüsteemide ehitus

  • Suurköökide venitilatsioon, köögikubude tarne ja paigaldus
  • Kaubandushoonete ventilatsioon
  • Büroo- ja laohoonete ventilatsioon
  • Eramute ventilatsioon
  • Suitsuäratussüsteemid
  • Heitgaaside kohtäratõmbed
  • Korterelamute soojustagastusega ventilatsioon

Loomulik ventilatsioon

loomulikventSee on süsteem, mis toimib põhiliselt välisõhu ja siseõhu rõhkude ning temperatuuride erinevusel. Loomulikku ventilatsiooni põhjustavad tegurid, mis sõltuvad loodusjõududest ja ei ole hoone kasutaja poolt mõjutatavad.
Loomuliku ventilatsiooni peamised miinused:
juhitamatu ja kontrollimatu õhuvahetus;
ei taga pidevat vajalikku ruumiõhu vahetust;
mida soojem on välisõhk, seda väiksem on õhuvahetus;
suur soojusenergia kadu (suuremad küttekulud) – ei saa kasutada soojustagastust;
välisavaustest sisenev müra ja tolm.

Väljatõmbeventilatsioon

väljatõmmbe ventilstsioonSüsteem, kus kasutatakse mehaanilist väljatõmmet wc-st, pesuruumist, saunast ja köögist. Ventilaatori võib paigaldada nii katusele, pööningule kui ka igasse ruumi eraldi. Välisõhk kompenseeritakse elu-, töö-, magamistubade ja kabineti kaudu, kasutades värskeõhuklappe.

 

 

Soojustagastiga ventilatsioon

sund  ventKui on otsustatud sissepuhke- ja väljatõmbesüsteemi kasuks, siis peaaegu alati kasutatakse soojustagastiga agregaati, mis aitab oluliselt kokku hoida ka kütmisele kuluvat energiat.

Agregaati saab paigaldada kas tehnoruumi, garaaži või pööningule.
Sundventilatsiooni kaudu majast väljuv soojus juhitakse vastuvoolutüüpi soojavahetitesse ja see soojus kasutatakse ära sissetulevas värskes õhus. Soojatagastus on sellise meetodi puhul kuni 90%.
Levinud soojusvaheti tüübid on plaat- ja rootorsoojusvaheti ning suuremates ventilatsioonisüsteemides kasutatakse mõnikord ka vesi-glükoolsoojusvaheteid.

Lisaks agregaadile peab olema eraldi mehaaniline väljatõmme pliidikubul, soovitavalt võiks ventilaator asuda pööningul või katusel, siis on müratase köögis väiksem. Kaasaegsematel agregaatidel on võimalus juhtida köögikubu heitõhk läbi ventilatsiooni agregaadi ja heitõhutorustiku kaudu katusele. Köögikubu sisselülitamisel vähendatakse automaatselt ventilatsiooni agregaadis tavaväljatõmbe õhu kogust. Igas toas peab olema õhuvahetus eraldi reguleeritav ning süsteemi müra on soovitav summutada mürasummutite abil, mis paigaltatakse peamiselt sissepuhke torudele.

InVENTer energiatagastusega lokaalsed ventilatsiooniseadmed

inVENTer-_21-365x332InVENTer energiatagastusega lokaalsed ventilatsiooniseadmed tagavad hoones tervisliku sisekliima energiasäästlikult ja seda absoluutselt ilma torudeta! Lokaalsed ventilatsiooniseadmed tarbivad vähem elektrienergiat ning tagavad tihti suurema soojustagastuskoefitsendi, kui kallimad tsentraalsed ventilatsioonisüsteemid. Seadmeid on lihtne paigaldada ja hooldada ning nad sobivad ideaalselt paigaldamiseks nii rekonstrueeritavatele kui uutele majadele.

Seade koosneb ventilaatorist, keraamilisest energiasalvestist ja õhufiltrist. Lahenduse nutikus peitub seadmete paaristöös: üks töötab sissepuhke- ja teine väljatõmbeagregaadina.

Väljatõmbefunktsioonis töötava seadme energiasalvesti soojeneb regeneratiivselt toaõhu toimel. Pärast 70 sekundit ühtpidi töötamist seadme funktsioon vahetub, eelmise tsükli ajal väljapuhutava õhuga üles köetud energiasalvesti annab salvestunud soojuse sissepuhutavale õhule üle ning energia hakkab salvestuma väljatõmberežiimis töötavas seadmes. Funktsioonid vahetuvad iga 70 sekundi tagant. Tegemist on äärmiselt lihtsa, kuid tõhusa ventilatsioonilahendusega. Laboris TÜV SÜD tehtud katsetes küündis energiatagastus koguni 91 %-ni. Seadmed töötavad ohutul madalpingel (kuni 15 V) ning nende elektritarve on väga madal.

 

Pilte tehtud töödest: